+ İLETİŞİM + ARŞİV + BASIN + PROGRAM

KuirFest Atina’ya Gidiyor!

Pembe Hayat KuirFest, Atina ve Epidaurus Festivali kapsamında Atina’ya filmlerini taşıyor!

İstanbul’dan yola çıkıp; Eskişehir’e, Denizli’ye ve Mersin’e filmlerini taşıyan KuirFest, hala süren 6 haftalık yoğun programlı Berlin gösterimlerinin yanı sıra şimdi de Atina’da!

 

Atina ve Epidaurus Festivali kapsamında gerçekleştirilen afrodit* kadınların hikayeleri* kadınların bedeni* kadınların politikası* kadınların dilleri* kadınların imajları* başlıklı etkinlik kapsamında 14-17 Haziran tarihleri arasında pek çok film gösterimi, video performansları, atölyeler ve söyleşiler gerçekleştirilecek.

 

“Kendi tarihini yazma, öz örgütlenme ve kurumsallık arasında arşiv pratikleri”

14 Haziran’da yapılacak “Kendi tarihini yazma, öz örgütlenme ve kurumsallık arasında arşiv pratikleri” başlıklı panelde, Cinenova’dan Kerstin Schroedinger ve Irene Ravell, Schwules Müzesi’nden Vera Hofmann, KuirFest’ten Esra Özban ve Panos Giannikopoulos söz alacak ve kendi tarihlerinden, arşiv ve örgütlenme pratiklerinden bahsedecekler. Panelin moderasyonunu ise Sofia Bempeza üstleniyor.

 

Türkiye’den Kısalar Seçkisi

Festival kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerde, Pembe Hayat KuirFest’in hazırladığı “Türkiye’den Kısalar Seçkisi” de yer alıyor. 17 Haziran’da “Park’ta Kısalar” başlığı altında Belediye Parkı’nda gerçekleştirilecek gösterim, pek çok filmi seyircisiyle buluşturacak.

 

Afrodit*

Cinsellik ve toplumsal cinsiyet performanslarının kesiştiği noktayı ve toplumsal cinsiyet pratiklerinin sorgulanacağı alanlar açmayı hedefleyen Afrodit* projesi, sosyal ve kültürel aktivizm, performans ve cinsellik ve cinsiyet politikalarının görünürlüğü üzerine oluşturulmuş bir programı takipçileriyle buluşturmaya hazırlanıyor.

 

Atina’daki Queer Arts Müzesi, Beaver Kadın Kolektifi, Cinenova, Schwules Müzesi ve Pembe Hayat KuirFest işbirliği ile düzenlenen Afrodit*, her sene cinsiyet tartışmaları için yeni alanlar açmayı planlıyor.

 

Programın tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Facebook etkinliği için tıklayınız.

 

Etkinlikler [Tüm Etkinlikleri Listele]

SPOD ve Pink Armenia: Aynı Onuru Paylaşıyoruz

SPOD LGBTİ Derneği ve Pink Armenia işbirliği ile 16 Ekim Salı günü “Beni Dinle” gösterimi ve ardından söyleşi yapılacak. SPOD LGBTİ Derneği...

LGBTİ+ FİLM PLATFORMU KURULUYOR!

Pembe Hayat KuirFest, sekizinci senesine hazırlanırken sürprizlerle geliyor: LGBTİ+ Film Platformu kuruluyor! Pembe Hayat KuirFest, 2011 yılından...

Oslo/Fusion Film Festivali Ödülleri

Pembe Hayat KuirFest’in geçmiş yıllarda işbirliği yaptığı ve bu yıl 28. kez takipçileriyle buluşan Oslo/Fusion Uluslararası Film Festivali’nde...

Tüm Etkinlikler Tüm Duyurular ve Haberler
Sosyal Ağlar ve Site Beslemesi
Pembe Hayat KuirFest Facebook Sayfası Pembe Hayat KuirFest Twitter Hesabı Pembe Hayat KuirFest Vimeo Hesabı Pembe Hayat KuirFest Flickr Hesabı Pembe Hayat KuirFest Site Beslemesi