+ İLETİŞİM + ARŞİV + BASIN + PROGRAM

KuirFest Atina’ya Gidiyor!

Pembe Hayat KuirFest, Atina ve Epidaurus Festivali kapsamında Atina’ya filmlerini taşıyor!

İstanbul’dan yola çıkıp; Eskişehir’e, Denizli’ye ve Mersin’e filmlerini taşıyan KuirFest, hala süren 6 haftalık yoğun programlı Berlin gösterimlerinin yanı sıra şimdi de Atina’da!

 

Atina ve Epidaurus Festivali kapsamında gerçekleştirilen afrodit* kadınların hikayeleri* kadınların bedeni* kadınların politikası* kadınların dilleri* kadınların imajları* başlıklı etkinlik kapsamında 14-17 Haziran tarihleri arasında pek çok film gösterimi, video performansları, atölyeler ve söyleşiler gerçekleştirilecek.

 

“Kendi tarihini yazma, öz örgütlenme ve kurumsallık arasında arşiv pratikleri”

14 Haziran’da yapılacak “Kendi tarihini yazma, öz örgütlenme ve kurumsallık arasında arşiv pratikleri” başlıklı panelde, Cinenova’dan Kerstin Schroedinger ve Irene Ravell, Schwules Müzesi’nden Vera Hofmann, KuirFest’ten Esra Özban ve Panos Giannikopoulos söz alacak ve kendi tarihlerinden, arşiv ve örgütlenme pratiklerinden bahsedecekler. Panelin moderasyonunu ise Sofia Bempeza üstleniyor.

 

Türkiye’den Kısalar Seçkisi

Festival kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklerde, Pembe Hayat KuirFest’in hazırladığı “Türkiye’den Kısalar Seçkisi” de yer alıyor. 17 Haziran’da “Park’ta Kısalar” başlığı altında Belediye Parkı’nda gerçekleştirilecek gösterim, pek çok filmi seyircisiyle buluşturacak.

 

Afrodit*

Cinsellik ve toplumsal cinsiyet performanslarının kesiştiği noktayı ve toplumsal cinsiyet pratiklerinin sorgulanacağı alanlar açmayı hedefleyen Afrodit* projesi, sosyal ve kültürel aktivizm, performans ve cinsellik ve cinsiyet politikalarının görünürlüğü üzerine oluşturulmuş bir programı takipçileriyle buluşturmaya hazırlanıyor.

 

Atina’daki Queer Arts Müzesi, Beaver Kadın Kolektifi, Cinenova, Schwules Müzesi ve Pembe Hayat KuirFest işbirliği ile düzenlenen Afrodit*, her sene cinsiyet tartışmaları için yeni alanlar açmayı planlıyor.

 

Programın tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Facebook etkinliği için tıklayınız.

 

Etkinlikler [Tüm Etkinlikleri Listele]

8. Pembe Hayat KuirFest İçin Başvurular Başladı!

Sekizinci senesine hazırlanan Pembe Hayat KuirFest için başvurular başladı! Yedinci senesinde 8 şehir ve 4 ülkede filmleri takipçileriyle buluşturan...

Pembe Hayat Aktivisti ve Web Editörü Çayan Azadi Saldırıya Uğradı

Dün (30 Temmuz) gece saatlerinde Pembe Hayat web editörü, aynı zamanda KuirFest çalışanı Çayan Azadi Ankara Seyran’da yaşadığı apartman...

SPOD LGBTİ’den “Queer Film Kulübü”

SPOD LGBTİ gönüllüleri tarafından “Queer Film Kulübü” kuruldu. Kulübün ilk etkinliği ise: “Queer Kısalar Yasak Tanımıyor” SPOD LGBTİ,...

Tüm Etkinlikler Tüm Duyurular ve Haberler
Sosyal Ağlar ve Site Beslemesi
Pembe Hayat KuirFest Facebook Sayfası Pembe Hayat KuirFest Twitter Hesabı Pembe Hayat KuirFest Vimeo Hesabı Pembe Hayat KuirFest Flickr Hesabı Pembe Hayat KuirFest Site Beslemesi