+ İLETİŞİM + ARŞİV + BASIN + PROGRAM

8. Pembe Hayat KuirFest İçin Başvurular Başladı!

Sekizinci senesine hazırlanan Pembe Hayat KuirFest için başvurular başladı!

Yedinci senesinde 8 şehir ve 4 ülkede filmleri takipçileriyle buluşturan Pembe Hayat KuirFest, sekizinci senesi için hazırlıklara başladı. Festivale FilmFreeway üzerinden yapılacak başvurular için son tarih 1 Ekim 2018.

Fotoğraf: Ajeeb Ashiq filminden.

 Başvuru Koşulları

 1. LGBTI+ temalı filmler ve/veya kuir yapımlar festivale başvurabilir.
 2. Festival’e Türkiye’den ya da Türkiye’ye dair yapılacak başvurular ücretsizdir.
 3. Festival’e Türkiye dışından yapılacak başvurularda uzun metraj film başvuruları için standart 5 $, öğrenci 3 $ iken, kısa metraj başvuruları için ise 3-1 $’dır.
 4. İlk gösterimini Mayıs 2017’den önce yapmış filmler kabul edilmeyecektir.
 5. Festival’in seçeceği filmlerin yüksek çözünürlüklü indirilebilir gösterim kopyalarına sahip olmaları gerekmektedir.
 6. Kısa film bölümüne 25 dakikanın altındaki filmler kabul edilir.
 7. Orijinal dili İngilizce olmayan filmlerin kopyaları İngilizce altyazılı olmalıdır. Orjinal dili İngilizce olan filmlerin diyalog listesi göndermesi gerekmektedir.
 8. Seçilen filmlerin tüm tanıtım materyalleri 15 Kasım 2018 tarihine kadar kuirfest@pembehayat.org adresine gönderilmelidir. Sağlanan materyallerdeki eksik ya da hatalı bilgilerin sorumluluğu festivale ait değildir.
 9. Katalogda yayınlanacak yazılar festivalin inisiyatifindedir.
 10. Festival programına kabul edilen filmlerden en fazla 3 dakikalık görüntü, hem filmin hem festivalin tanıtımı için ulusal ya da uluslararası medyada gösterilmek üzere kullanılabilir.
 11. Festival, hem seçilen filmin hem de bütün programın tanıtımını yapmak üzere kendi web sitesinde ve sosyal medya kanallarında görselleri kullanma hakkına sahiptir.
 12. Festival yönetimi seçilen filmlerin gösterim programına karar veren tek yetkilidir.
 13. Filmin festivalden geri çekilebilmesi için son tarih 1 Aralık 2018’dir.

 

Başvuru sürecine ya da festivale dair sorularınız için kuirfest@pembehayat.org adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Etkinlikler [Tüm Etkinlikleri Listele]

SPOD ve Pink Armenia: Aynı Onuru Paylaşıyoruz

SPOD LGBTİ Derneği ve Pink Armenia işbirliği ile 16 Ekim Salı günü “Beni Dinle” gösterimi ve ardından söyleşi yapılacak. SPOD LGBTİ Derneği...

LGBTİ+ FİLM PLATFORMU KURULUYOR!

Pembe Hayat KuirFest, sekizinci senesine hazırlanırken sürprizlerle geliyor: LGBTİ+ Film Platformu kuruluyor! Pembe Hayat KuirFest, 2011 yılından...

Oslo/Fusion Film Festivali Ödülleri

Pembe Hayat KuirFest’in geçmiş yıllarda işbirliği yaptığı ve bu yıl 28. kez takipçileriyle buluşan Oslo/Fusion Uluslararası Film Festivali’nde...

Tüm Etkinlikler Tüm Duyurular ve Haberler
Sosyal Ağlar ve Site Beslemesi
Pembe Hayat KuirFest Facebook Sayfası Pembe Hayat KuirFest Twitter Hesabı Pembe Hayat KuirFest Vimeo Hesabı Pembe Hayat KuirFest Flickr Hesabı Pembe Hayat KuirFest Site Beslemesi