+ İLETİŞİM + ARŞİV + BASIN + PROGRAM

Cineffable 30. senesini kutlamaya hazırlanıyor!

Paris Uluslararası Lezbiyen ve Feminist Film Festivali otuzuncu senesini kutlamaya hazırlanıyor. Açılışı konserle yapılacak festival, 31 Ekim’de başlıyor.

“Görünür olmak gücümüzün farkında olmak ve kullanmakla ilgilidir” sözüyle yola çıkan Paris Uluslararası Lezbiyen ve Feminist Film Festivali, otuzuncu senesine dolu dolu bir programla geliyor. Her yıl kadın film yapımcılarının, lezbiyen temalı filmlerin ve lezbiyen ve feminist perspektifinden bakılan etkinliklerin bir araya geldiği ve Fransa’daki mücadeleye öncülük ettikleri bir festival olan Cineffable, 31 Ekim’deki konser ile başlıyor.

Fransa’da bulunan yeraltı müzik grubu BODIE’nin konseri ile başlayacak gecede, Dykes, Camera, Action! seçkisi takipçileriyle buluşacak.

 

Dykes, Camera, Action!

Açılış gecesi için hazırlanan seçkide, 1970’lerin New York’unda lezbiyen arşivinin oluşturulmasını konu alan Love Letter Rescue Squad, işitsel-görsel medyanın kurbanları olan kadınlara yönelik ayrımcılığı ifşa etmeyi amaçlayan Tv serilerinin satirik yeniden yapımlarını işleyen Reel Women Seen ve seçkinin adını da veren kült lezbiyen filmlerinin yönetmenlerinin kamera karşısına geçtiği ve lezbiyen kimlikleri nasıl ifade ettiklerini anlattıkları Dykes, Camera, Action! gösterimleri beyaz perdeye taşınıyor.

Açılış günü gerçekleştirilecek bu etkinliklerin ardından 30 balais déjà! isimli seçki ile Wicked Women, Up or Out, Chudala, I Lesb You, Open Recess, Foudre, ve Laissez-Moi Danser isimli kısa filmler takipçileriyle buluşacak.

 

Programın tamamına ve 30. Uluslararası Lezbiyen ve Feminist Film Festivali’ne dair diğer detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Etkinlikler [Tüm Etkinlikleri Listele]

KuirFest’ten 20 Kasım gösterimi: Onun Hikayesi

Pembe Hayat’ın bu sene İstanbul’da SPoD Derneği ile ortak düzenleyeceği 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Haftası etkinlikleri...

20 Kasım Etkinlikleri 23-24 Kasım’da İstanbul’da!

Pembe Hayat Derneği, her sene düzenlediği 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Haftası Etkinlikleri ve Dilek İnce Onur Ödülü Töreni...

8. PEMBE HAYAT KUİRFEST GÖNÜLLÜLERİNİ ARIYOR!

Pembe Hayat KuirFest, sekizinci senesi için gönüllülerini arıyor! 8.Pembe Hayat KuirFest, 24-27 Ocak tarihleri arasında, ana ayağı olan İstanbul’da...

Tüm Etkinlikler Tüm Duyurular ve Haberler
Sosyal Ağlar ve Site Beslemesi
Pembe Hayat KuirFest Facebook Sayfası Pembe Hayat KuirFest Twitter Hesabı Pembe Hayat KuirFest Vimeo Hesabı Pembe Hayat KuirFest Flickr Hesabı Pembe Hayat KuirFest Site Beslemesi