10. KuirFest, 'Hayalimdeki Festivaller, Hayalimdeki Afişler' Sergi Çağrısı

Duyuru Listesine Geri Dön


Pembe Hayat KuirFest 10. yılı vesilesi ile düzenleyeceği sergi için bir çağrı yayınladı

10. yılına “Film Kültürlerini Kuiryantelleştirmek” çevrimiçi konferansı ile başlayan Pembe Hayat KuirFest, yüz yüze etkinlikleri ile takipçileri ile buluşmaya hazırlanıyor. KuirFest, film gösterimleri, söyleşiler, paneller, partiler ve atölyelerin yanı sıra, bu yıl festivalin 10. yılı vesilesi ile düzenleyeceği sergi için hazırlıklara başladı.

Pandemi ve pandemiyi bahane eden baskıcı politikalar nedeniyle, kültür-sanat faaliyetlerinin durma noktasına geldiği bir yılı aşkın sürenin ardından yeniden bir arada olabilme heyecanı içindeyiz. Hareketimiz ve camiamız adına, hepimiz için nefes olabilecek kuir tahayyüller kurmak hedefiyle yola çıktığımız sergi fikri bütününün bir parçası olarak, hayallerimizdeki festival ve film afişlerini bir araya getirmeyi planlıyoruz. Bu nedenle, hayallerinizdeki festival ve film afişlerini 10 Ağustos 2021 tarihine kadar sergi@pembehayat.org adresine göndermenizi rica ediyoruz.

Başvurularınızı, “Hayalimdeki Festivaller, Hayalimdeki Afişler” konu başlığı ile e-posta olarak gönderebilirsiniz ve isteğe bağlı olarak e-posta içeriğine eser adı ve sanatçı adını yazabilirsiniz.

Eserler için biçim ve boyutlar serbest olmakla beraber, baskı kolaylığı için baskıda genel olarak kullanılan kağıt boyutlarından herhangi birine sığacak şekilde 300 dpi olarak bize iletmeniz rica olunur.