10. Pembe Hayat KuirFest afişi yayında!

Duyuru Listesine Geri Dön


Pembe Hayat KuirFest, onuncu yılını kutlamaya gün sayarken her gün bir sürpriz ile kuir sinema ve sanat severlerin karşısına çıkıyor. Bugün ise afiş yayında! #Gönlüm10dadır

Pembe Hayat KuirFest, her sene hazırladığı program ile dünyadan ve Türkiye’den pek çok kuir yapımı festival perdesine taşırken, hazırladığı etkinlik takvimiyle lubunyalara nefes alacak alanlar açmaya devam ediyor. Bu yıl onuncu yaşını kutlamaya hazırlanan festivalin takipçilerini pek çok 10. yaş sürprizi bekliyor.


10 yıl boyunca Türkiye ve uluslararası alanda kuir sinemayı destekleyen, destekledikçe büyüyen KuirFest’in Bella Demhat imzalı onuncu yıl afişi, geçtiğimiz yılların festival haberlerine göz kırpar nitelikte. Seneler boyunca yaptığı işlerin, ürettiği sözlerin ve şiarlarının da gazete haberlerinin yer aldığı afişte bir de festivalin Ankara ve İstanbul tarihleri yer alıyor: Ankara 23-26 Eylül, İstanbul 30 Eylül-3 Ekim’de!


“10 yıllık sürecimizden ufak sürprizler, renkler…”

Afişin üretim sürecini Bella Demhat şu şekilde açıklıyor:


“Öncelikle festivalimizin 10. yılı kutlu, mutlu olsun. Nice 10 yıllarımız olsun. KuirFest’in yeri çok ayrıdır bende. 10. yılını görmek ve onun afişini hazırlamak çok heyecan verici oldu. İltica sürecimde bir şekilde resim yapmaya başladım. Daha kuir-trans çizgiler, renkler kullanmak, görünmeyen, sansürlenen yerlere değinmek benim sanatım olmazsa olmazı. Afişin ilhamı da tam buradan geliyor bence. Neden böyle bir afiş? Aslında afişini derinlerine inerseniz bazı sürprizler bulabilirsiniz. 10 yıllık sürecimizden ufak ufak sürprizler, renkler… Hazırlama süreci biraz farklıydı. Benim uzakta oluşum, çok orada olamayışım bir tedirginlik yaratsa da KuirFest’i ve Pembe Hayatı sürekli takip ediyor olmam, hala KuirFest ve Pembe Hayat’ın aktivisti olmam, nasıl bir şey yapmam gerektiğinin önünü açtı ve ben bir fikirle geldim ve ekip fikri sevdi. Sonrasında bu afiş çıktı. Şimdi ise afiş sizlerle. Umarım siz de seversiniz ve #gönlünüz10daolur. Benim  gönlümün nerede olduğunu söyleyerek bitireyim sözlerimi:


#Gönlüm10dadır !”



Unutulmayacak bir festival yaşatmaya hazırlanan KuirFest’e olan heyecanınızı #Gönlüm10dadır hashtagi ile paylaşabilirsiniz.