10. Pembe Hayat KuirFest Eylül 2021’de takipçileriyle yeniden buluşmaya hazırlanıyor!

Duyuru Listesine Geri Dön


Festivale FilmFreeway üzerinden yapılacak başvurular için son tarih 15 Haziran 2021

Dokuzuncu yılını İstanbul’da gerçekleştirdikten sonra patlak veren koronavirüs salgını sırasında “KuirFest Karantina” ile izleyicileriyle buluşan Pembe Hayat KuirFest, pandemi nedeniyle 10. Yılını 2021 Eylül’ünde Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirecek.
Dünyanın her yerinden LGBTİ+ yapımlara ulaşıp, programına eklediği filmleri bu sene de Türkiye ve birçok ülkeye taşımayı hedefleyen Pembe Hayat KuirFest’in programında çok özel seçkiler yer alacak. Aynı zamanda her yıl dünyadan festivallerin seçkilerini Türkiye’ye de taşıyan festival, bu sene de sürpriz konuk ve seçkileriyle 10. Yılına dolu dolu hazırlanıyor!
FilmFreeway üzerinden yapılacak başvurular için son tarih 15 Haziran 2021. Aşağıda bulunan başvuru koşullarını gözden geçirebilir, filminizle 10. Pembe Hayat KuirFest’e başvurabilirsiniz!


Başvuru Koşulları
1. LGBTI+  temalı filmler ve/veya kuir yapımlar festivale başvurabilir.
2. İlk gösterimini Ekim 2019’dan önce yapmış filmler kabul edilmeyecektir.
3. Festival’in seçeceği filmlerin yüksek çözünürlüklü indirilebilir gösterim kopyalarına sahip olmaları gerekmektedir.
4. Orijinal dili İngilizce olmayan filmlerin kopyaları İngilizce altyazılı olmalıdır. Orjinal dili İngilizce olan filmlerin diyalog listesi göndermesi gerekmektedir.
5. Seçilen filmlerin tüm tanıtım materyalleri 15 Haziran 2021 tarihine kadar kuirfest@pembehayat.org adresine gönderilmelidir. Sağlanan materyallerdeki eksik ya da hatalı bilgilerin sorumluluğu festivale ait değildir.
6. Katalogda yayınlanacak yazılar festivalin inisiyatifindedir.
7. Festival programına kabul edilen filmlerden en fazla 3 dakikalık görüntü, hem filmin hem festivalin tanıtımı için ulusal ya da uluslararası medyada gösterilmek üzere kullanılabilir.
8. Festival, hem seçilen filmin hem de bütün programın tanıtımını yapmak üzere kendi web sitesinde ve sosyal medya kanallarında görselleri kullanma hakkına sahiptir.
9. Festival yönetimi seçilen filmlerin gösterim programına karar veren tek yetkilidir.
10. Filmin festivalden geri çekilebilmesi için son tarih 01 Haziran 2021’dir.

Başvuru İçin TIKLAYINIZ.