11. Pembe Hayat KuirFest'te İlk Durak Aydın!

Duyuru Listesine Geri Dön


11. senesinde KuirFest gezmelere doyamıyor! Lubunyalar bir araya geliyor! İlk durağımız Aydın!

Aydın LGBTİ+ Dayanışması’yla beraber 11. Pembe Hayat KuirFest’in ilk adımı atılıyor: Aydın’da 25-27 Mart arasında film gösterimleri ve etkinlikler düzenlenecek. KuirFest’in 2022 boyunca gezeceği şehirlerden ilk durak Aydın’da buluşuyoruz.

 

Festival’in programı ise:

 

25 Mart Cuma: Aydın LGBTİ+ Dayanışması’ndan aktivistler ve KuirFest ekibiyle, hep beraber bir tanışma ve güncel konular, temel kavramlar üzerine bir sohbet.

 

26 Mart Cumartesi: Bir beden neler yapabilir ki? isimli film seçkisi seyircilerle buluşacak. Kuir bedenlerin altında kaldığı tahakkümü inceleyen, tartışan ve özgürleşmesini konu eden dört filmden oluşan seçkide Parviz Majidov’dan ait olmadığım beden, Victor Di Marco ve Márcio Picoli Bir Beden Neler Yapabilir ki?, Jari Osbourne’dan Bunu Hayal Et! ve Evi Tsiligaradou’dan Bunlar Benim Ellerim filmleri gösterilecek.

 

Seçki sonrasında dayanışmayı ve birlikte aktivizm yapmanın önemini, alanını genişletmek ve tecrübe paylaşmak içinse “Örgütlenme Deneyimleri” üzerine bir panel olacak.

 

27 Mart Pazar: Festivalin son günü, iyileştirici ve öğretici uygulamalarıyla tasarlanmış ve kolaylaştırıcılığını oyuncu, aktivist Bulut Sezer'in üstlendiği Drama Atölyesi ile başlayacak. Burada katılımcılar beraberliğin, oyunun, dramayla kenetlenmenin ve engelleri aşmanın güçlendirici etkisini deneyimleyecekler.

 

Drama Atölyesi sonrasındaysa hep beraber eğlenip, Aydın’daki festivale güzel bir veda edilecek: hep beraber partileyip, dans edip, oynayacağız.

 

Bir Avrupa Birliği projesi olan CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı tarafından finanse edilen 11. Pembe Hayat KuirFest, Aydın’dan sonra Diyarbakır, Denizli ve İzmir’i de ziyaret ediyor olacak.