12. Pembe Hayat KuirFest Başvuruları Başladı!

Duyuru Listesine Geri Dön


Pembe Hayat Derneği tarafından Ocak 2024’te düzenlenecek 12. Pembe Hayat KuirFest’e başvurular açıldı.

Takipçileriyle 12. kez buluşmaya hazırlanan KuirFest’e, FilmFreeway üzerinden yapılacak başvurular için son tarih 16 Haziran 2023.

 

Geçtiğimiz on bir yıl boyunca birçok ülke ve şehirde binlerce seyirci ile kucaklaşan KuirFest, on ikinci yıl hazırlıklarına başladı. Festival, bu yıl yeniden eski tarihlerine geri dönüyor ve on ikinci yılını buz gibi geçen Ocak ayını ısıtarak kutlamayı hedefliyor.

 

Ocak 2024’te seyircisiyle kucaklaşacak olan 12. Pembe Hayat KuirFest, yine yeniden dünyanın her yerinden LGBTİ+ yapımları Türkiyeli kuir sinema sevenlerle buluşturacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da programında yine çok özel seçkiler yer alacak olan KuirFest, aynı zamanda dünya festivallerinin seçkilerini de Türkiye’ye taşıyacak.

 

FilmFreeway üzerinden yapılacak başvurular için son tarih 16 Haziran 2023. Başvuru yapacak olanlar festivalin başvuru koşullarını gözden geçirebilir, filminizle 12. Pembe Hayat KuirFest’e başvurabilirsiniz!

 
-Pembe Hayat KuirFest Başvuru Şartları-

 

1-    LGBTİ+ temalı filmler ve/veya kuir yapımlar festivale başvurabilir.

2-    İlk gösterimini Haziran 2022’den önce yapmış filmler kabul edilmeyecektir.

3-    Festival’in seçeceği filmlerin yüksek çözünürlüklü indirilebilir gösterim kopyalarına sahip olmaları gerekmektedir.

4-    Orijinal dili İngilizce olmayan filmlerin kopyaları İngilizce altyazılı olmalıdır. Orijinal dili İngilizce olan filmlerin diyalog listesinin gönderilmesi gerekmektedir.

5-    Seçilen filmlerin tüm tanıtım materyalleri seçildiğine dair bildirimin ardından iki hafta içinde kuirfest@pembehayat.org adresine gönderilmelidir. Sağlanan materyallerdeki eksik ya da hatalı bilgilerin sorumluluğu festivale ait değildir. Gösterim hakkı veren, bilgilerin doğruluğu taahhüt etmiş kabul edilir.

6-    Festivalin tanıtım materyallerinde (festival kataloğu, program, basın bültenleri, sosyal medya yayınları vb.) yayınlanacak metinler, tanıtım yazıları vb. festival yönetiminin inisiyatifindedir.

7-    Festival programına kabul edilen filmlerden en fazla 3 dakikalık görüntü, kesit, görsel, ilgili filmin ismi vb. hem filmin hem festivalin tanıtımı için ulusal ya da uluslararası medyada gösterilmek üzere kullanılabilir.

8-    Festival, hem seçilen filmin hem de bütün programın tanıtımını yapmak üzere kendi web sitesinde, sosyal medya kanallarında, festival sponsorlarının web sitelerinde, sosyal medya hesaplarında görselleri kullanma hakkına sahiptir.

9-    Festival yönetimi seçilen filmlerin gösterim programına karar veren tek yetkilidir.

10- Filmin festivalden geri çekilebilmesi için son tarih 03 Ekim 2023’dür.

11- Festivalin tarihleri pandemi veya benzer sosyal hayatı engelleyen durumlarda değişkenlik gösterebilir. Festival böyle bir durumda, filmlerin gösterimini çevrimiçi, kapalı bir platformda yapabilir. Festival, taraflara yüklenemeyecek mücbir sebeplerden kaynaklı gösterilemezse sorumluluk doğmaz; festival yönetimi tarafından gösterim yapılacak zaman ve gösterimin şekli (mücbir sebep, güvenlik gibi hallerde çevrimiçi de olabilir ) gösterim hakkı verene bildirilir.

12- Festivale seçilen filmlerin gösterim kopyaları yapımcılarına geri yollanmaz, festival arşivine alınır. Festival yönetimi, yapımcılarından izin almak ve gerekli gösterim bedelini ödemek kaydıyla, filmlerin kültürel amaçlı gösterimlerini yapabilir.

13- Telif hakları konusunda sorumluluk eser sahibinindir. Başvuranlar, filmlere ilişkin telif hakları konusunda 3. kişiler tarafından herhangi bir iddiada bulunulması, dava açılması, cezai-hukuki veyahut idari bir yaptırımla karşı karşıya kalınması halinde Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği, Pembe Hayat KuirFest ve/veya diğer tüm bağlantılı tarafların herhangi bir sorumluluğunun bulunmadığını açıkça kabul ve taahhüt ederler. Bu nedenle Pembe Hayat KuirFest’in filmin gösterimini durdurma, sonlandırma hakkı saklıdır.

14- Gösterim hakkı alan, iş bu sözleşmeden doğan haklarını lisans verenin yazılı izni olmaksızın, hiçbir şekilde üçüncü kişilere, kurum veya kuruluşa devir ve temlik edemez, eserleri hiçbir şekilde kullandıramaz, fakat iş bu sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte, gösterim hakkı alan, Pembe Hayat KuirFest, ilgili filmleri arşivinde saklama hakkı vardır.

15- Festivale başvuru ve katılım koşulları, bu madde dahil olmak üzere on beş (15) maddeden oluşmaktadır.