15. XPOSED Queer Film Festivali sona erdi!

Duyuru Listesine Geri Dön


Bu yıl 15. kez Berlinli seyircisiyle buluşan XPOSED sona ererken sürpriz bir şekilde 2 kısa seçkisini ve 5 uzun metraj filmi çevrimiçi gösterime açtı. Son tarih 22 Ağustos!

2020 yılındaki ertelemenin ardından 11-15 Ağustos’ta 15. kez seyircisiyle buluşan XPOSED, bomba gibi geri döndü! Toplam 17 uzun ve 64 kısa metraj filmi programına dahil eden festivalin direktörleri Bartholomew Sammut ve Merle Groneweg, 2021 XPOSED için “aktivizmin ve dinleme sanatının önemini vurgulayan birçok farklı ses, renkli anlar, trajediler, zaferler ve isyankar eylemlerden oluşan bir program sunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.


2019 sonbaharından beri yoğun bir çalışmayla hazırlanan program film gösterimlerinin yanı sıra panel ve söyleşilere de ev sahipliği yaptı.


Lolly Ödülleri sahiplerini buldu!

XPOSED, düzenlediği ödül töreni ile bu yılın Lolly Ödülleri’nin kazananlarını duyurdu! 5 ayrı kategoride ödüllendirilen filmlerden Surpreme Ödülü’International Dawn Chorus Day alırken; Politik Lolly’i Quebramar, Deneysel Lolly’i Barbés, 7. Kısa Fillm Fonu’nu Wait Your Turn kazandı. Seyirci Özel Ödülü ise bu yıl toplam 3 film kazandı: Kısa Metraj Seyirci Özel International Dawn Chorus Day, Uzun Metraj Seyirci Özel ise Alice Junior ve Silent Voice. 


Tüm kazananları tebrik ediyoruz!


XPOSED online!

15. yıla özel çevrimiçi gösterime açılan 2 kısa seçkisi Opening Night Shorts-Rebels, Heroes, Lovers and Birds ve Shorts 4: Landspaces of Empowerment. Seyircisiyle buluşan uzun metraj filmler ise Born in Flames, The Art of Fallism, 52 Tuesdays, The Battle of Tuntenhaus ve Butterflies.


Filmlere 22 Ağustos gecesine kadar ulaşıp izlemek için tıklayın.