2. Zeliş Deniz Kuir Sinema Ödülü 23 Ocak’ta takdim edilecek!

Duyuru Listesine Geri Dön


Bu sene ikinci kez verilecek olan “Zeliş Deniz Kuir Sinema Ödülü” 9. Pembe Hayat KuirFest Açılış Galası’nda takdim edilecek.

LGBTİ+ hakları mücadelesine sanat aracılığıyla ifade alanları yaratan, kuir kültürü ve dayanışmayı güçlendirmeyi hedefleyen Pembe Hayat KuirFest, 8. Pembe Hayat KuirFest’te mücadelenin ortak bir zemini olan kuir sinemayı güçlendirmek, kuir sinemanın tarihlerine sahip çıkmak, kuir sinemada emeği olanların yanında olmak ve tıpkı Zeliş Deniz gibi “dert bizde, derman bizde” diyebilmek için bu yıl ilk kez Zeliş Deniz Kuir Sinema Ödülü’nü vermeye karar verdi.

 

2015 yılında hayatını kaybeden, ancak hala umudun, mücadele azminin, neşenin, kolektif üretimin sembolü olmaya devam eden aktivistin adına verilen ödül, filmleriyle mücadeleyi, umudu ve bir aradalığı tazeleyen sinemacı Rüzgar Buşki’ye sanatçı Ayta Sözeri tarafından takdim edildi.

 


2. Zeliş Deniz Kuir Sinema Ödülü 23 Ocak’ta

23 Ocak Perşembe günü düzenlenecek Açılış Galası, Zeliş Deniz Kuir Sinema Ödülü takdimine de ev sahipliği yapıyor olacak. Açılış filmi gösteriminin öncesinde takdim edilecek olan ödül, bu sene ikinci kez kuir sinemaya emek veren bir isime verilecek.