9. Pembe Hayat KuirFest için başvurular başladı!

Duyuru Listesine Geri Dön


9. Pembe Hayat KuirFest Ocak 2020’de takipçileriyle yeniden buluşmaya hazırlanıyor! Festivale FilmFreeway üzerinden yapılacak başvurular için son tarih 31 Ekim 2019.

Sekizinci senesinde 3 şehir, iki ülke ve ardından da üç haftalık programı ile Berlin’e giden KuirFest, seneyi dünyanın her yerindeki filmleri dünyanın her yerindeki takipçileri ile buluşturabilmek için kurduğu LGBTİ+ Film Platformu ile kapattı. Dokuzuncu sene hazırlıklarına ara vermeden başlayan festival, 24-26 Ocak tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek!

 

Dünyanın her yerinden LGBTİ+ yapımlara ulaşıp, programına eklediği filmleri bu sene de Türkiye ve birçok ülkeye taşımayı hedefleyen Pembe Hayat KuirFest’in programında çok özel seçkiler yer alacak. Aynı zamanda her yıl dünyadan festivallerin seçkilerini Türkiye’ye de taşıyan festival, bu sene de sürpriz konuk ve seçkileriyle dolu dolu hazırlanıyor!

 

FilmFreeway üzerinden yapılacak başvurular için son tarih 31 Ekim 2019. Aşağıda bulunan başvuru koşullarını gözden geçirebilir, filminizle 9. Pembe Hayat KuirFest’e başvurabilirsiniz!

 

Başvuru Koşulları

1. LGBTİ+ temalı filmler ve/veya kuir yapımlar festivale başvurabilir.

2. Festival’e Türkiye’den ya da Türkiye’ye dair yapılacak başvurular ücretsizdir.

3. Festival’e Türkiye dışından yapılacak başvurularda uzun metraj film başvuruları için standart 5 $, örenci 3 $ iken, kısa ve orta metraj başvuruları için ise 3-1 $’dır.

2. İlk gösterimini Mayıs 2018’den önce yapmış filmler kabul edilmeyecektir.

3. Festival’in seçeceği filmlerin yüksek çözünürlüklü indirilebilir gösterim kopyalarına sahip olmaları gerekmektedir.

4. Orijinal dili İngilizce olmayan filmlerin kopyaları İngilizce altyazılı olmalıdır. Orjinal dili İngilizce olan filmlerin diyalog listesi göndermesi gerekmektedir.

5. Seçilen filmlerin tüm tanıtım materyalleri 31 Ekim 2019 tarihine kadar kuirfest@pembehayat.org adresine gönderilmelidir. Sağlanan materyallerdeki eksik ya da hatalı bilgilerin sorumluluğu festivale ait değildir.

6. Katalogda yayınlanacak yazılar festivalin inisiyatifindedir.

7. Festival programına kabul edilen filmlerden en fazla 3 dakikalık görüntü, hem filmin hem festivalin tanıtımı için ulusal ya da uluslararası medyada gösterilmek üzere kullanılabilir.

8. Festival, hem seçilen filmin hem de bütün programın tanıtımını yapmak üzere kendi web sitesinde ve sosyal medya kanallarında görselleri kullanma hakkına sahiptir.

9. Festival yönetimi seçilen filmlerin gösterim programına karar veren tek yetkilidir.

10. Filmin festivalden geri çekilebilmesi için son tarih 15 Aralık 2019’dur.

 

Başvurmak için tıklayınız.