Ayça Damgacı KuirFest Ankara ve İstanbul’da!

Duyuru Listesine Geri Dön


Oyuncu ve yönetmen Ayça Damgacı, 10. Pembe Hayat KuirFest kapsamında düzenlenecek Patrida filmi üzerine söyleşilere katılacak!

Geçtiğimiz yıl 2. Zeliş Deniz Kuir Sinema Ödülü’nün de sahibi olan oyuncu ve yönetmen Ayça Damgacı, Tümay Göktepe ile birlikte yönettikleri Patrida filminin gösterimi ardından Ankara ve İstanbul’da izleyiciler ile buluşacak! 


“Ayça ve Tümay, Ayça’nın 87 yaşındaki Batı Trakya göçmeni babası İsmet Damgacı’yla uzun yıllar önce ailesiyle yapmış olduğu zorunlu göç yolculuğunu bu kez tersinden yapıyorlar. İstanbul’dan başlayıp, İskeçe, Selanik, Atina ve nihayetinde Zürih’e dek uzanan ​​Patrida, bir baba-kızın aile ve ortak geçmişlerini, “atanmış” aidiyet-kimliklerini sorgulama ve yeniden anlamlandırmaya çalışmalarının hikâyesi. “Peki ya bir yolculuk… Bir yolculuk, yaşadığımız şiddeti, öfkeyi, korkularımızı, bütün bunları anlamaya yeter mi?” 

*Patrida: (Yunanca) memleket, “baba vatan”.”


Filmin 24 Eylül Cuma tarihli Ankara Goethe-Institut ve 2 Ekim Cumartesi tarihli Institut Français de Turquie’deki gösterimlerinin ardından Ayça Damgacı ve Tümay Göktepe izleyicilerle olacak!