Dayanışma Yaşatır: Kuir Gece Hayatı Çalışanlarına Destek Ol!

Duyuru Listesine Geri Dön


Queerwaves dayanışmaya çağırıyor.

Tüm Dünya’yı etkisi altına alan Covid-19 salgını, insanlığın gündelik hayatını radikal bir biçimde etkilemeye devam ediyor. Bu etki Türkiye’de de kendisini yakıcı biçimde hissettiriyor. Birçok lubunyanın başta ekonomik olmak üzere, çok boyutlu bir biçimde etkilendiği bu karantina günlerinde, İstanbul kuir gece hayatının mihenk taşlarından Queerwaves bir dayanışma çağrısında bulunuyor. Gofundme üzerinden başlattıkları bağış kampanyası ile İstanbul kuir gece hayatı emekçilerinin bu zor günleri atlatabilmesine bir olanak yaratmaya çalışan Queerwaves’in sosyal medya hesaplarından yaptığı çağrı şöyle:

“Kuir Gece Hayatı Çalışanlarına Destek Ol

Bu kampanyaya bağış yaparak ya da bu kampanyayı yaygınlaştırarak bize destek olabilir ve dayanışmayı güçlendirebilirsiniz. CoVid-19 karantinasından kötü bir şekilde etkilenen queer gece hayatı çalışanlarının ihtiyaçlarına destek olmak için bu kampanyayı başlattık. Verebileceğiniz destek ne kadar ne kadar az olursa olsun bu kriz sırasında onlara büyük yardımları olacaktır.

Toplanan miktar, ihtiyacı olan kişiler arasında eşit olarak bölünecek ve fonlar doğrudan ilgili kişilerin hesaplarına yatırılacaktır.

Şeffaf bir süreç yürütebilmek adına paylaşacağımız tüm güncellemeleri kampanya sayfamızda görebilirsiniz.”

Kampanyaya ulaşmak ve daha detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ.