Fas’ta, Nassawiyat ve KuirFest işbirliği ile Türkiye’den Kuir Kısalar gecesi düzenlendi!

Duyuru Listesine Geri Dön


Fas’ta örgütlenen Nassawiyat, dördüncüsünü düzenlediği kuir film gösterimlerini Pembe Hayat KuirFest işbirliği ile gerçekleştirdi.

Fas’ta, Nassawiyat ve KuirFest işbirliği ile Türkiye’den Kuir Kısalar gecesi düzenlendi!


Fas’ta örgütlenen LGBTİ+ ve kadın hakları organizasyonu Nassawiyat, dördüncüsünü düzenlediği kuir film gösterimlerini Pembe Hayat KuirFest işbirliği ile gerçekleştirdi. 


KuirFest’in Türkiye’den Kuir Kısalar seçkisinden; Fehmi Öztürk'ten “Free Fun” (2019) ve Serkan Çiftçi’den “Gacı Gibi” (2017) filmlerinin gösterimini yapan Nassawiyat, daha önce Filistin için Kuir Sinema, Mawjoudin Kuir Film Festivali ve AKS Festivali işbirlikleri ile de gösterimler düzenledi.


Nassawiyat; Kuir film gösterimleri yapan ve LGBTİ+ mücadeleleri hakkında farkındalığı ve diyaloğu teşvik etmek için tartışmalar ve münazaralar düzenleyen Fas’ta bir sivil toplum kuruluşu. Nassawiyat’ın kuruluş amacı; SWANA bölgesinden benzersiz bir film kombinasyonu aracılığıyla kuir insanların yaşamlarına odaklanarak azınlıkları ve marjinalize edilmiş grupları etkileyen sorunlar hakkında görünürlük yaratmak, farkındalık ve diyalog oluşturmak.