Festivalin tüm interaktif etkinliklerinde İşaret Dili çevirisi de olacak!

Duyuru Listesine Geri Dön


9. Pembe Hayat KuirFest’in İstanbul ayağındaki tüm söyleşi, paneller ve açılış gecesinde; İngilizce-Türkçe çevirinin yanı sıra İşaret Dili çevirisi de olacak.

23-26 Ocak tarihleri arasında İstanbul’da unutulmayacak bir festival yaşatmaya hazırlanan Pembe Hayat KuirFest’in dokuzuncu senesine dair ipuçları gelmeye başladı! 4 gün boyunca sürecek festival, onlarca filmin yanı sıra pek çok söyleşi, panel ve partiye ev sahipliği yapacak. Üstelik düzenlenecek tüm söyleşi ve panellerde İngilizce-Türkçe çevirinin yanı sıra İşaret Dili çevirisi de olacak!

 

8. Pembe Hayat KuirFest’in açılış aşamasında Pembe Hayat’ın YouTube kanalına konuk olarak festivalden bahseden ekip, festivalin engelli erişebilir hale gelmesi noktasında çalışmalara başladıklarını ve dokuzuncu sene için daha erişebilir bir festival kurgulayacaklarını söylemişlerdi. Konu üzerine çalışan KuirFest ekibi, 9. Pembe Hayat KuirFest’in İstanbul ayağında düzenlenecek tüm interaktif etkinliklerde İşaret Dili çevirisinin olacağını belirtti.

 

Filmlerde de İşaret Dili çevirisi olması için çalışan festival ekibi, onuncu senesinde daha erişebilir bir festivalle takipçileriyle buluşmayı hedefliyor.

 

23-26 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek 9. Pembe Hayat KuirFest’i takip etmeyi unutmayın!