FM LGBT Film Festivali 11 yaşında!

Duyuru Listesine Geri Dön


2008 yılından bu yana Kuzey Dakota’da yaşayan LGBTİ+’ları kuir yapımlar ile buluşturan Fargo-Moorhead LGBT Film Festivali 18-21 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek.

“Görüldüğün bir yer var, izin ver sana gösterelim” sloganıyla; topluluk duygusunu zenginleştirmeyi, LGBTİ+ film üretimini teşvik etmeyi ve ulusal ve uluslararası LGBTİ+ topluluklarının görünürlüğünü arttırmayı hedefleyerek bu yıl 11. kez takipçileriyle buluşacak olan festival, 19 kuir yapım ile 18 Eylül’de başlayacak.

 

Programda neler var?

19 kuir yapımı programına dahil eden festival bu yıl açılışını Fargo’nun bağımsız sineması olan Fargo Theatre’de yapıyor olacak. Açılış filmi ise, aracı bozulan bir eşcinsel erkeğin, yolda karşılaştığı yapılı tamirci adam ile eve dönüş yollarını arayan “The Handyman” olarak belirlendi.

 Programda ayrıca festival tarafından ödüllendirilen “En İyi Uzun Metraj” filmi olarak The Archivettes, I Stand Corrected ve Song Lang; “Komedi Dalında En İyi Senaryo” ödüllü “Lukewarm” , “En İyi Komedi” ödüllü Sammy the Salmon, “Drama Dalında En İyi Senaryo” ödüllü Listen ve “En İyi Topluluk Performansı” ödülü ile A Night at Switch n’ Play bulunuyor.

 

FM LGBT Film Festivali, 18 Eylül’de başlayıp 21 Eylül’e kadar devam edecek.

 

Programın tamamına ulaşmak için tıklayınız.