Fringe! 2019 programı açıklandı!

Duyuru Listesine Geri Dön


Festival bu yıl 12-17 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşiyor.

2011 yılından bu yana Londra’da gerçekleştirilen Fringe! Kuir Film & Sanat Festivali (Fringe! Queer Film & Arts Fest), 2019 programını açıkladı. Festival bu yıl 12-17 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşiyor.

8. Pembe Hayat KuirFest’in “Kader Diyemezsin Sen Kendin Ettin” bölümüne sinemasal anlatımın sınırlarını keşfeden yenilikçi yapımlardan oluşan bir seçki ile katılan Fringe! festival boyunca KuirFest ile olmuş ve festivalin programcısı olan Muffin Hix de gösterimlerin ardından izleyicilerin sorularını cevaplamıştı.


AÇILIŞ FİLMİ “WIG”

Festival, 12 Kasım Salı akşamı, dünya prömiyerini Mayıs 2019’da Tribeca Film Festivali’nde gerçekleştiren ve yönetmenliğini Chris Moukarbel’in üstlendiği HBO yapımı “Wig” belgesi ile açılıyor.

Film, New York City’de 1984 yılından beri yaz aylarının sonlarında düzenlenen ve drag şovlara sahne olan Wigstock festivalinin hikayesine odaklanıyor.


MADİ NULLİUS DA SEÇKİ DE!

Türkiye prömiyerini 8. Pembe Hayat KuirFest kapsamında gerçekleştiren Madi Nullius (Terror Nullius), dünyanın çeşitli ülkelerinde ve festivallerde gösterimlerine ederken Fringe! 2019 seçkisinde de kendine yer buldu. Film; adını, sahipsiz toprak anlamına gelen “terra nullius” deyiminden alan Madi Nullius, alışılmadık biçimsel tarzı, anti-sömürgeci ve feminist içeriği ile dikkat çeken bir kuir sinema örneği olarak 8. Pembe Hayat KuirFest’in akılda kalanlarından olmuştu.

Festivalin ayrıntılı programına ulaşmak için tıklayınız.