K’nın Sesi Ankara ve İstanbul’da!

Duyuru Listesine Geri Dön


K’nın sesi ile birlikte düzenlenecek Kadınların & Kuirlerin Sesinden Podcast Üretimi atölyesi, 24 Eylül’de Ankara’da, 2 Ekim’de İstanbul’da!

Kadınların ve kuirlerin hikayelerinin merkeze alındığı bir podcast kanalı olan K’nın Sesi, KuirFest işbirliği ile hem Ankara hem de İstanbul programında “Kadınların & Kuirlerin Sesinden Podcast Üretimi” atölyesi düzenliyor. Üç boyutlu ses tasarımı ile hazırlanmış ses tiyatrosu oyunları yapılan podcast kanalında, festival kapsamında bu oyunlardan biri olan Kırık Bir Jilet Parçası üzerine bir dinleme/paylaşım ve podcast fikir geliştirme atölyesi gerçekleştirilecek. 


Kırık Bir Jilet Parçası 15 dakikalık kısa oyunu bir gece kulübünün kulisinde yolları kesişen DJ Jilet Sebahat ve garson İlknur’un hikayesini anlatıyor. K’nın Sesi ekibinden Beril Sarıaltun, Duygu Dalyanoğlu ve Nihal Albayrak’ın yürütücülüğünde gerçekleşecek olan atölyenin ilk kısmında katılımcılarla birlikte dinledikleri oyun üzerine izlenimler paylaşılacak. İkinci kısımda ise katılımcıların kişisel hayatlarından deneyimlerini aktardıkları bir paylaşım bölümüne geçilecek. Son bölümde dünyadan farklı podcast türleri ve formatları hakkında kısa bir bilgi paylaşımının ardından katılımcılar paylaştıkları deneyimler çerçevesinde farklı formatlarda podcast fikri geliştirecekler.


Atölye katılımcılarından “Kırık Bir Jilet Parçası” oyununu dinleyip gelmeleri beklenmektedir. Kırık Bir Jilet Parçası'nı dinlemek için tıklayınız... Ayrıca “Nedir Bedenimizle Derdimiz” söyleşisinin de dinlenmesi tavsiye edilir.

"Nedir Bedenimizle Derdimiz" söyleşisini dinlemek için tıklayınız...


24 Eylül 2021, 18:00-21:00, Ankara Mor Mekan

2 Ekim 2021, 14:00-17:00, İstanbul Kıraathane Edebiyat Evi


Atölyeye katılmak için başvurmayı unutmayın!