Kuir Dayanışma Ağı Websitesi Yayında!

Duyuru Listesine Geri Dön


KA - Kuir Ağ platformu açıldı!

Pembe Hayat LGBTİ+ Dayanışma Derneği, KuirFest bünyesi altında lubunyaların ve kuir sanatla uğraşan öznelerin bir araya gelebileceği, dayanaşacağı ve bilgi aktarımı yapacakları yeni KA - Kuir Ağ platformu açıldı! kuirfestka.org adresinden ulaşılabilecek site, büyük veri şirketlerinin kişisel verilere aç gözlerinden uzak, kâr amacı gütmeyen bir destek ve dayanışma platformudur, yaşadığımız coğrafyada pandemi nedeniyle uzak kalmış kuir sanatçıları bir araya getirmek ve birlikteliğimizin arasına mesafeler girmesin diye sanat ile uğraşan, uğraşmak isteyen, öğrenmek ve bilgi paylaşmak, tecrübe aktarmak isteyen her LGBTİ+'ya açıktır!

Özellikle pandeminin etkilemiş olduğu kuir hayat, yalnız sosyalleşme değil aynı zamanda kendi içerisinden bir iş ağı, dayanışma ağı ve sözlü bilgi aktarımı üstünden tecrübelerin paylaşıldığı, LGBTİ+ komünitesinin can damarlarından bir tanesidir. KA, yalnız COVID-19 pandemisi değil, gelecekte de benzer engelleyici durumlara karşı bir önlem ve çözüm olacaktır.

Kuir Ağ, yani tam adıyla Kuir Sanatçılar Dayanışma Ağı, özel bilgilerimizi toplayıp bunları kullanıcılarını fişlemek için kullanan ve nefrete maruz kalındığında da kılını kıpırdatmayan “büyük veri şirketlerine” karşı lubunya dostu, güvenli bir dayanışma ve networking platformu olarak hizmetinizdedir.

Sitemiz dahilinde sanat projeleri ve alakalı gereken desteklerle ilgili ilanların yanı sıra, kuir öznenin sözlü birikimini kalıcı şekillerde birbirlerine aktarabileceği çevrimiçi buluşmalar, video eğitimler ve makaleler yayınlanacak, pandemi benzeri güvenli alanlarımızı tehlikeye atan günümüzdeki ve gelecekte olabilecek kötü senaryolara karşı bir direniş alanı olacaktır.
 
Kuirfest KA'nın ilk etkinliği 30 Nisan Saat 16:00'da İlker Hepkaner ile "ABD’de Yüksek Lisans ve Doktora Başvurularında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?" konulu zoom üstünden yapacağımız çevrimiçi buluşma olacak, hemen siteye kayıt olup linke ulaşabilirsiniz.