KuirFest, Screen Practices’e konuk oluyor!

Duyuru Listesine Geri Dön


Kuir ve trans seslere odaklanan Screen Practices, LUBUNYA Dispatches ile devam ediyor.

Screen Practices, Erkan Affan'ın küratörlüğünü yaptığı, queer ve trans seslere odaklanan bir film ve etkinlik dizisi olan LUBUNYA Dispatches'e Londra’da ev sahipliği yapacak.

2-4 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlik, çeşitli gösterimler, soru-cevap oturumları ve renkli bir açılış gecesi partisi ile katılımcılara unutulmaz bir deneyim sunacak. Müzik ve dans eşliğinde, queer ve trans kimliklerin çeşitliliğiyle buluşma fırsatı yakalayacak olan katılımcılar, birbirinden etkileyici hikayeleri keşfedecek.

Screen Practices’in bu ayki programı, Lalu Özban, Queer Art Projects, İstanbul Queer Art Collective ve Pembe Hayat KuirFest işbirliğiyle gerçekleştirilecek.

Pembe Hayat KuirFest, Türkiye’den yedi kısa filmden oluşan seçkisiyle programda yer alıyor. Bu özel seçkide, Türkiye'deki LGBTİQ+ topluluğunun deneyimlerini dans, animasyon gibi çeşitli sanat formlarıyla göreceksiniz.  

*"Lubunya" terimi, Türkiye'deki queer ve trans kimliklere ve bu kimliklerin topluluk oluşturma ve direniş ağlarına atıfta bulunan yerel bir ifadedir. Etkinlik, bu kimliklerin güçlendirilmesi ve tanınması amacıyla bir platform sağlamaktadır.

Detaylı bilgi ve program için tıklayın.

Screen Practices nedir?

Screen Practices, her ay farklı bir kolektifin ICA Sineması'nı devralarak ve deneyim, işbirliği ve değişim alanlarına dönüştürdüğü aylık bir etkinlik serisidir. Katılımcılar, bu etkinlik sayesinde yeni sanatsal deneyimler edinebilir, farklı sanat projeleriyle etkileşimde bulunabilir ve bilgi paylaşımına katılabilirler.