Mülteci Film Festivali KuirFest ile dayanışıyor!

Duyuru Listesine Geri Dön


17-20 Nisan tarihleri arasında bu yıl ilki düzenlenecek İzmir Mülteci Film Festivali Pembe Hayat KuirFest ile dayanışmak amacıyla programına KuirFest’in yedinci senesinde programına dahil ettiği “Medulla Oblangata”yı gösterecek!

Halkların Köprüsü Derneği’nin bu sene ilk kez düzenleyeceği Mülteci Film Festivali, İzmir’de pek çok filmi seyircisiyle buluşturmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin büyük bir mülteci göçü ile karşılaşması ve İzmir’in kitlesel göç merkezi haline gelmesi nedeniyle mülteci alanında çalışmalar yapmaya başlayan derneğin düzenleyeceği festival programında pek çok film gösteriminin yanı sıra söyleşiler de bulunuyor. 17-20 Nisan tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek festivaldeki tüm gösterimler ücretsiz olup, İzmir Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

 

Mülteci Film Festivali’nde Medulla Oblangata gösterimi

Festival, 2017 senesinde Ankara’da getirilen etkinlik yasaklarının ardından İstanbul’a taşınan Pembe Hayat KuirFest ile dayanışmayı da unutmadı. Programda KuirFest’in 2018’deki Berlin yolculuğunun açılış filmi olan Mr. Gay Syria’nın yanında, yedinci senesinde programına dahil ettiği Medulla Oblangata da bulunuyor. Yeni Zelanda’nın LGBTİ+ çevrelerine damgasını vurmuş güçlü ve arsız drag kraliçesini anlatan Medulla Oblangata, Mülteci Film Festivali kapsamında İzmir’deki takipçileriyle buluşacak!

 
Uluslararası konuklar bir araya geliyor

Festival, uluslararası pek çok konuğu bir araya getirmeye hazırlanıyor. Lübnan asıllı fotoğrafçı Nejla Osseiran, Suriye’de savaşta kadınların mücadelelerini anlatan gazeteci ve radyo sunucusu Dima Al Sayed ve Agos’un yazarlarından Pakrat Estukyan gibi pek çok isim İzmir’de ilki düzenlenecek Mülteci Film Festivali konuklarından.

 

Festivali takip etmek için tıklayınız.