Pembe Hayat KuirFest Kıbrıs’ta!

Duyuru Listesine Geri Dön


8. Pembe Hayat KuirFest, Kuir Kıbrıs Derneği ortaklığıyla 14-17 Mayıs tarihleri arasında Kıbrıs’ta!

Pembe Hayat KuirFest, Ocak ayında İstanbul’da açtığı festival sezonunu Denizli ve Mersin’in ardından şimdi de Kuir Kıbrıs Derneği ortaklığında Kıbrıs’a taşıyor.


14 Mayıs Salı günü Lefkoşa’da bulunan Arabahmet Kültür & Sanat Evi’nde gerçekleşecek kokteyl ve ardından yönetmenliğini Atıf Yılmaz’ın gerçekleştirdiği Gece, Melek ve Bizim Çocuklar (1994) filminin gösterimiyle KuirFest, perdesini Kıbrıslı sinemaseverler için açmış olacak.15 Mayıs Çarşamba günü “Kuirlik ve Engel(siz)lilik Kesişiminden Kısalar” seçkisi ve 6. Pembe Hayat KuirFest programında yer alan, Serkan Çiftçi’nin yönettiği Gacı Gibi”  (2016) filminin gösterimiyle devam edecek olan KuirFest Kıbrıs, 16 Mayıs’ta Mağusa’ya gidecek. 16 Mayıs’ta Mağusa Kale Pasajı’nda “Belleğin Lubundarlığı” kısa film seçkisiyle başlayacak etkinlikler “Bizim Belleğimiz, Bizim Tarihlerimiz” forumu ile sonlanacak. 17 Mayıs Cuma günü yeniden Lefkoşa’ya dönecek olan KuirFest Kıbrıs, “Kuir Kıbrıs Özel Kısa Seçkisi” ve çok sevilen internet dizisi Onun Hikayesinin (Her Story, 2015) gösterimleriyle sonlanacak.


Festival, uzun ve kısa metraj film gösterimlerinin yanı sıra söyleşi, atölye ve bir foruma da ev sahipliği yapacak. 14 Mayıs Salı günü Arabahmet Kültür & Sanat Evi’ndeki “Gece, Melek ve Bizim Çocuklar” filmininin gösteriminin ardından “Gece, Melek ve Bizim Lubunlar” söyleşisi, 15 Mayıs Çarşamba günü “Seks İşçiliği Hakları” başlıklı atölye ile Lefkoşa’da takipçilerini bekleyecek. 16 Mayıs Perşembe günü Mağusa Kale Pasajı’nda “Bizim Belleğimiz, Bizim Tarihlerimiz” forumu gerçekleştirilecek.


Program Detayları:


14 Mayıs Salı

Yer: Arabahmet Kültür & Sanat Evi
18:30 Açılış Kokteyli
19:15 Gösterim: Gece, Melek ve Bizim Çocuklar
21:00 Sohbet: Gece, Melek ve Bizim Lubunlar

15 Mayıs Çarşamba

Yer: Arabahmet Kültür & Sanat Evi
19:00 Gösterim: Kuirlik ve Engel(siz)lilik Kesişiminden Kısalar
20:30 Gösterim: Gacı Gibi
21:45 Atölye: Seks İşçiliği Hakları

16 Mayıs Perşembe

Yer: Mağusa Kale Pasajı
19:00 Gösterim: Belleğin Lubundarlığı Kısa Film Seçkisi
20:30 Forum: Bizim Belleğimiz, Bizim Tarihlerimiz

17 Mayıs Cuma

Yer: Arabahmet Kültür & Sanat Evi

19:00 Gösterim: Kuir Kıbrıs Özel Kısa Seçkisi
21:00 Gösterim: Onun Hikayesi