Through The Window ÇARK’a çıkıyor!

Duyuru Listesine Geri Dön


Through The Window (TTW) projesi yeni sergisi “ÇARK”ı duyurdu.

Türkiye, Hollanda ve ötesinden queer sanatçı, aktivist, düşünür ve gece çalışanlarını dijitalde buluşturan; dayanışma ve işbirliği olanaklarını geliştiren Through The Window (TTW) projesi yeni sergisi “ÇARK”ı duyurdu.


Pembe Hayat KuirFest'in de sponsorları arasında yer aldığı "ÇARK", Karşı Sanat Çalışmaları’nda Melis Bektaş küratörlüğünde, 2 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında; Koli Art Space de ise Elçin Acun & Yasemin küratörlüğünde 3 Eylül - 1 Ekim’de sanatseverlerle buluşacak.

ÇARK’ta yer alan sanatçılar şöyle:

“Ardıl Yalınkılıç, Emir Erkaya, Metehan Törer, Ünal Bostancı, SPNDEX, Vinita Gatne, Yasemin, 71 cm canavar travesti Kiki ggNash, Andru Suarez Rojas, Anto Lopez Espinoza, Aroth & DRTY, ceytengri, Damla Şahinbaş, Efe Durmaz, Elçin Acun & Mert Çağıl Türkay, el1fkk, Eloy Cruz del Prado, Elyla, Onur Karaoğlu, Prins Chris, Syntia

TTW, ÇARK’ı şöyle tanıtıyor:

“Mekan değişiyor, Through The Window aramıza sızıyor ve ‘’ÇARK’’ başlıklı sergi ile gördüğünüz anda kendinizi görülmüş hissedeceğiniz bir karşılaşmayı hedefliyor. Birbirini destekleyen büyük bir topluluğun sevgisinin, rüyasının, hafızasının, aşkının, sınırsızlığının, çabasının ve inşasının kutlaması gerçekleşiyor. Farklı disiplinlerden sanatçılar benzer kapsayıcılıklarla ördükleri ağ içinde ve yakınlık kurmayı hatırlatan çeşitlilikleriyle bir araya gelmeyi kutluyor.

“Çark boyunca Koli Art Space ve Karşı Sanat Çalışmaları’nda cevapsız sorulara, boşluklara ve çatlaklara yer bırakan samimi bir sorgulama alanı yaratılmaya çalışılıyor. “ÇARK”  bedenin üretken rolüne ve onun (queer) arzularına hitap ediyor. Sergi, sabit tanımlara meydan okuyan bir tavırla, çeşitli performans araçlarını kullanarak cinsellik ve toplumsal cinsiyetin bir ifadesini, politik bir hareket ve bir duyarlılık olarak queerliği araştırıyor. Karşı Sanat Çalışmaları ve Koli Art Space seçkilerinin yanı sıra atölyeler, sanatçı konuşmaları ve kapanış partisi ile ÇARK Eylül ayına yayılıyor.”