“Video İçin Ses Atölyesi” 25-26 Ocak’ta!

Duyuru Listesine Geri Dön


Görsel anlatıya sesin nasıl eşlik edip anlatıyı zenginleştirebileceğine dair içgörüler sunmayı amaçlayan “Video İçin Ses Atölyesi” 25-26 Ocak’ta! 9. Pembe Hayat KuirFest kapsamında gerçekleşecek atölye için kayıt olmayı unutmayın!

6zm (aka Gizem Oruç) kolaylaştırıcılığında gerçekleşecek atölye, 25-26 Ocak’ta Altyazı Sinema Derneği’nde olacak. Görsel anlatıya sesin nasıl eşlik edip anlatıyı zenginleştirebileceğine dair içgörüler sunmayı amaçlayan atölye, Ableton Live yazılımının da temel kullanımına dair ipuçları barındırıyor:

 

“Dijital işitsel yazılım, DJ’likten ses dizaynına kadar yaratıcı fikirlerimizi kolaylıkla, hızlı bir şekilde gerçekleştirmemizi sağlar oldu. Video İçin Ses Atölyesi, görsel anlatıya sesin nasıl eşlik edip anlatıyı zenginleştirebileceğine dair içgörüler sunmayı amaçlıyor. Ableton Live, zamanın en güçlü yazılımlarından biri; atölyede bu yazılıma dair temel kullanım adımlarıyla bazı ipuçları paylaşılacak. Günün sonunda katılımcılar, kendi seslerini kaydetmeyi, düzenlemeyi ve manipüle etmeyi öğrenmiş olacaklar. Katılımcılardan Live programının kurulumu yapılmış halde kendi laptoplarını, kulaklıklarını, kendi seçtikleri hareketsiz görüntü, video, ses veya müzik dosyalarını yanlarında getirmeleri bekleniyor.”

 

Atölyeye katılmak için tıklayınız.

 

6zm (aka Gizem Oruç)

Gizem Oruç 1985 yılında Ankara’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi’nde Kimya lisans ve yüksek lisansını tamamlamasının ardından öğrenim yönünü müziğe çevirdi. MIAM İşitsel Sanatlar öğrenimi sırasında ses ve multimedya sanatlarına yöneldi. 6zm ismiyle elektronik müzik üretmenin ve icra etmenin yanı sıra çeşitli film ve disiplinler arası sanat projelerinde ses/multimedya tasarımcısı ve teknisyen olarak çalışmaktadır. 2015 yılından beri Berlin’de ikamet etmekte olan Gizem, queer-DIY (do-it-yourself) kolektif Raumerweiterungshalle ve pop / r’n’besk müzik grubu Gazino Neukölln gibi trans-feminizm odaklı kolektiflerde aktif olarak yer almaktadır. 2019 KuirFest Berlin’in açılış ve kapanış partilerinin koordinasyon ve kürasyonunu yapmıştır.